Курортне
Рус
Укр
Eng
De
E-mail для зв`язку
Версія для друку
Наш дімНовиниПослугиЦіниЗаказКурортнеКримОтзывыФотоальбом
Курортне
Карадаг
Мертва бухта
Лисяча бухта
Курортне
Курортне

Територія, на якій розташоване селище Курортне (Щебетовка), була заселена з давніх часів. Знайдені тут могильні плити датуються XIV-XVI ст. Тихе і затишне селище Курортне (колишня Щебетовка) розташоване поруч з Феодосією, у приморській долині, оточеній живописними хребтами Кара-Дагского вулканічного масиву і відрогами гори Ечки-Даг. Відпочинок в Курортному - це прекрасні галькові пляжі, обширна паркова зона і чудова набережна, що потопає в трояндах, - все це створює ідеальні умови для романтичного відпочинку. Клімат сприяє лікуванню верхніх дихальних шляхів, астматичних і нервово-соматичних захворювань. З містом селище пов'язане автобусами і «маршрутками». Найближча залізнична станція в м. Феодосія. Транспортне сполучення: Алушта - Керч, Судак - Сімферополь.

До цих пір ми говорили про Коктебель - курортнеу селище. Але є й інший Коктебель. Цю назву носить і прославлений виноградарський і виноробний радгосп. Його центральна садиба - за дев'ять кілометрів від Планерського, в селищі Щебетовка.
Колись ці місця дуже полюбилися Грибоєдову. "Найбільша миловидна смуга цієї частині Криму, як на мене  - Отузи, - писав він своєму другові Бегічеву. - Сюди я прискакав пізно вночі, при місячному сяйві". Судак - Отузи - Феодосія - такий був маршрут подорожі за східному Криму, яке вчинив 150 років тому А.С. Грибоєдов. Звідси він попрямував до Керчі, потім на Кавказ.
Отузи - стара назва Щебетовки. "Отуз" - по-татарськи "30" - стільки тут залишалося дворів після переселення греків у 1778 році. Річку, що тут протікає, і до цього дня звуть Отузка. Родюча долина, з трьох боків захищена горами, здавна приваблювала людину. У 1948 році археолог А.Я. Брюсов (брат поета) досліджував поселення епохи бронзи на мисі Чалка. Він виявив залишки житлових будинків, складених із рваного каменю. Уламки ліпної кераміки орнаментований, крем'яні та кістяні знаряддя налічують близько трьох з половиною тисячоліть.
А в 1974-1975 рр.. кримські археологи відкрили в гирлі Отузької долини, у селищі Курортне (колишні Нижні Отузи), ранньосередньовічні поселення з храмами, житловими будинками і могильником. Воно було засноване в кінці VII ст., Можливо, ще візантійцями, хліборобами та виноробами, що побудували тут свій храм.
На високому пагорбі береговому Кордон-Оба (Вартової пагорб) та ж експедиція виявила руїни "донжона" - фортечної вежі вже іншої епохи - часу італійських колоній в Криму.
В кінці XIII в. кримський намісник золотоординського хана поступився Отузською долиноу і гаванню венеціанцям. У 1365 р. її захопили генуезці. Написи на надгробних плитах давнього кладовища дозволяють думати, що селище Отузи існувало вже у XIV столітті. У генуезьких джерелах воно вперше згадується в 1461 році. До початку XIX ст. в Отуз налічувалося 40 дворів і 172 жителя, а в 1885 році тут вже мешкало 1200 чоловік (і це в той час, коли Коктебель був крихітним, майже нікому не відомим селом!) Склад населення був надзвичайно строкатим: татари, вірмени, євреї, німці , караїми, росіяни, українці.
"Як море визначає все життя Коктебелю, так виноград задає тон Отузькою долині", - писав на початку нашого століття автор "Кримських нарисів" С. Єлпатьєвський.
Чимало славних імен пов'язано з Отузами. До революції тут стояв будинок генерала Н.А. Маркса. Старожили Щебетовки ще пам'ятають цю незвичайну людину. Генерал Никанор Олександрович Маркс - начальник Одеського військового округу - був професором, читав лекції по древньому російському праву в Археологічному інституті, який сам закінчив вже в чині генерал-майора, сорока дев'яти років.
Маркс був великим істориком, археологом, палеографії. У Криму він зібрав величезну кількість народних легенд і видав їх трьома випусками в Москві й Одесі. Після смерті генерала В. Вересаєв готував до публікації зібраний вченим фольклор.
Поряд з будинком Маркса знаходиться будинок художника К. К. Арцеулова на Руській слобідці. Його мати була четвертою донькою І.К. Айвазовського і прожила тут до 1920 року. Її будинок був відомий музичними концертами, які влаштовувала господиня. Тут і ріс маленький Костя, майбутній уславлений льотчик. У 1916 р. він вперше в світі виконав навмисний "штопор" з виходом з нього. І потім довгий час був знаменитий не менше, ніж Нестеров, який зробив "мертву петлю".
Зараз Щебетовка один з найбільш упорядкованих в Криму селищ, і живе в ньому три з половиною тисячі людей. Будинки тут багатоповерхові, з паровим опаленням, ванними кімнатами, газом: є й одноповерхові котеджі з присадибними ділянками. І не по "вузенькій курній доріжці долини" - а по асфальтованому шосе їдуть відпочивальники з Щебетовки до моря.

тел.: +38095 270 27 92, hotel@kurortnoye.com.ua cсылки   розробка сайту LOGIC-DESIGN